play

 

Song študentov SOŠ drevárskej     

 

 

 

 

 

Články

Rovnakí finalisti, iný víťaz

Záverečnou školskou športovou ligou medzi triedami našej školy bola súťaž v basketbale. Podobne ako vlani, aj teraz sme hrali vo formáte 3 x 3, t.j. traja hráči proti trom na jeden kôš. Tento typ basketbalu je čoraz populárnejší a dostal sa už aj do programu olympiády. Zároveň je pri ňom možnosť štartu väčšieho počtu tried ako pri klasickom basketbale s piatimi hráčmi.

V štyroch prihlásených družstvách z troch tried (záujem mala ešte aj piata – IV.B, ale nestihli by už súťaž do maturity dohrať) nastúpilo spolu 16 hráčov. V základnej časti hrali systémom každý s každý. Následne prví dvaja bojovali vo finále, zvyšní dvaja hrali o 3. miesto.

Do finále sa dostali dvaja očakávaní súperi – minuloroční finalisti. Treba však dodať, že vlaňajší víťazi – terajšia II.B o postupe doň rozhodli až v rozstrele zo značky trestných hodoch proti II.A. V súboji o prvenstvo sa tentokrát situácia obrátila, keď III.B vrátila II.B finálovú prehru spred roka. Zaujímavosťou sú takmer rovnaké výsledkov finalistov - v základnej časti sa v ich vzájomnom súboji zrodil výsledok 13:10, vo finále 13:11. Tretiu priečku obsadilo družstvo II.B2, keď II.A nemala na „malé finále“ k dispozícii hráčov.

Podrobné výsledky nájdete TU.

skolska basket1

Zľava - v ružovom víťazná III.B: Róbert Kotlár, René Machovič, Jakub Ergang (hrali ešte Alexander Kudela, Dávid Michalák); v čiernom strieborná II.B: Samuel Bursa, Erik Pingyak a Jakub Belianský.

skolska basket2

Bronzoví tím tvorili - zľava: Marek Michalík, Dávid Mihalovič, Denis Polakovič (hrali ešte Adrián Gogola, Sebastián Mičina, Damián Bačka).