play

 

Song študentov SOŠ drevárskej     

 

 

 

 

 

Získali sme ocenenie TOP VÝROBOK

Našu expozíciu navštívil aj prezident SR Andrej Kiska

 

Tak ako po iné roky sme sa v dňoch 26. – 28. apríla 2016 zúčastnili 24. ročníka celonárodnej výstavy stredných škôl Mladý tvorca 2016, ktorá sa konala na výstavisku Agrokomplex v Nitre. Naša expozícia sa nachádzala v pavilóne M3, v ktorom sa prezentovali stredné odborné školy, zapojené do duálneho vzdelávania, spolu so spolupracujúcimi firmami. Súčasťou nášho stánku bol aj stánok spoločnosti DECODOM spol. s r. o..

V prvý deň výstavy navštívili našu expozíciu Peter Plavčan - minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a Ján Richter - minister práce, sociálnych vecí a rodiny.

Naša škola bola za rok 2015 vyhlásená za najlepšiu strednú odbornú školu v Nitrianskom kraji, preto si 27. apríla našu expozíciu so záujmom prezrel aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, ktorý ocenil zručnosť našich študentov. Riaditeľ školy - Mgr. Miloš Bobula odovzdal prezidentovi upomienkový predmet - drevorezbu vyrobenú žiakom školy.

O šikovnosti našich žiakov svedčia aj dve práce žiakov 4. ročníka študijného odboru Tvorba nábytku a interiéru, ktorými sme sa zapojili do súťaže vyhlásenej Ministerstvom hospodárstva SR určenej pre žiakov stredných škôl. V kategórii drevospracujúca výroba získal najvyššie ocenenie „TOP VÝROBOK“ Lukáš Kmeť, pod vedením majstra odborného vzdelávania Ivana Pecháča, za dielo „Záhradný stôl LUKÁŠ“. Lukášovi a jeho pedagógom gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov. Materiálom aj spracovaním zaujala návštevníkov aj práca ďalšieho žiaka Mareka Vagundu - konferenčný stolík "Orechové krídlo".

mladytvorca1

Lukáš Kmeť so svojím TOP VÝROBKOM "Záhradným stolom Lukáš".

 

mladytvorca2

Marek Vagunda a jeho "Orechové krídlo".

 

mladytvorca3

Lukáš Kmeť (druhý zľava) s cenou, vpravo Ľubomír Mišina - vedúci dielní odborného vyučovania.

 

mladytvorca4

Prezident SR Andrej Kiska v rozhovore s riaditeľom našej školy Mgr. Milošom Bobulom.